Minimalistyczne plakaty - prostota w formie z artystyczną głębią
Minimalizm zyskał swoich zwolenników już w latach 60-tych. Nasi artyści fotograficy i graficy także doskonale posługują się środkami wyrazu, by ukazać prostotę, geometryzm, a także obiekty w skali mikro i makro. We wnętrzu oszczędnym w wystroju, gdzie znajdują się jedynie funkcjonalne meble, pożądane są dodatki, które nie zaburzają odbioru wnętrza. Jednocześnie nie dominują go i dobrze podkreślają jego istotę, a więc przestronność, która wprowadza spokój i harmonię. Dlatego doskonale sprawdzą się plakaty minimalistyczne.
Bryłowa forma, posługiwanie się fakturą i światłem
Decydując się na minimalistyczne grafiki i plakaty na ścianę można wybierać spośród geometrycznych wzorów. Kule przywodzą na myśl planety, a także gwiazdy, takie jak słońce czy księżyc. Niewątpliwie mogą uświetnić wnętrze zarówno salonu, jak i jadalni. Faktura często odwołuje się do kamienia, który jest ponadczasowym materiałem wykorzystywanym w sztuce.
Odniesienie marmuru czy granitu do człowieka, sprawia, że grafika nabiera symbolicznego wyrazu. Może ukazywać niezłomność, siłę, odwagę oraz stałość, zarówno w uczuciach, jak i poglądach. Nie można zapomnieć również o efektach, jakie daje użycie światła podkreślającego fakturę, kształt, a czasem przybierającego formę konstelacji. Grafiki przedstawiające grę światła doskonale sprawdzą się np. w stylistyce glamour, komponując się z wykończeniem na wysoki połysk.
Naturalistyczne fotografie do skandynawskich i minimalistycznych wnętrz
W ofercie plakatów minimalistycznych znajdą Państwo nie tylko efektowne grafiki, ale również fotografie. Naturalistycznie przedstawione elementy krajobrazu nieożywionego, doskonale wpisują się w surową stylistykę wnętrz w industrialnym stylu. Mogą również doskonale pasować do skandynawskiej stylistyki, zwłaszcza jeśli odwołują się do jednego z żywiołów, np. powietrza. Świetnie komponują się z rattanowymi meblami, przywołując wspomnienie lata i wprowadzając w dobry nastrój, w duchu filozofii hygge. Można z nich tworzyć kompozycje, korespondujące zarówno treścią, jak i formą, w antyramach lub drewnianych bądź metalowych ramach.